belkatop

A+ A A-

Z kart historii: Stadion WKS Śląsk Wrocław

wks wroclawHistoria stadionu WKS Śląsk Wrocław sięga lat 90 ubiegłego wieku. Obiekt powstawał ze środków wojska w 1983 roku, jednak nie został nigdy ukończony. Projekt zakładał powstanie dwóch stadionów - jeden z nich, piłkarski nigdy nie doczekał się ukończenia. Dzisiaj obiekty są już ruiną i w zasadzie czekają tylko na rozbiórkę. 

Z kart historii: Stadion Leśny w Olsztynie

stadion lesny olsztynStadion Leśny – najstarszy stadion lekkoatletyczny w Olsztynie położony w dzielnicy Jakubowo i jeden z nielicznych w Polsce położony lesie. Obecny stan obiektu nie pozwala na rozgrywanie na nim imprez sportowych. Stadion Leśny otwarto w 1920 roku. Tuż po jego otwarciu trenowali na nim m.in czterokrotny rekordzista świata w pchnięciu kulą Helmut Hirschfeld i mistrz olimpijski Gerhard Stöck.

Z kart historii: CTS Nowa Ruda

Stadion Nowa RudaObiekt widowiskowo-sportowy w Nowej Rudzie modernizowany był latach obiekt 2010-2011. Inwestycja współfinansowana przez Unię Europejską pochłonęła 5 mln zł.

Z kart historii: Stadion w Słubicach. Historia uwieczniona na starych fotografiach

Stadion SłubiceHistoria lokalna to historia konkretnych miejsc i ludzi. Źródła na jej temat znajdziemy w fachowych opracowaniach, ale wcale nie mniej informacji wyczytamy z pojedynczych fotografii, które to rozproszone znajdują się w różnego rodzaju archiwach. Wśród tego rodzaju zdjęć szczególnie ciekawe wydają się te dotyczące stadionu w Słubicach.