belkatop

A+ A A-

Trzcinica: stadion do 2027 roku?

stadion trzcinicaZespół szkół w Trzcinicy, miejscowości niedaleko Jasła może wzbogacić się o stadion tartanowy, na którym będzie można rozgrywać zawody lekkoatletyczne. Obiekt miałby powstać w pobliżu szkoły, gdzie już znajduje się kilkadziesiąt metrów tartanu, który służy w okolicy jako hala. Zadanie zostało wpisane do "Wieloletniej Prognozy finansowej Powiatu Jasielskiego na lata 2016 – 2027".

Przebudowa obiektu w przyszłości może objąć powstanie bieżni 400 metrowej z ośmioma torami na prostej i sześcioma na łukach. Dodatkowo powstać miałyby skocznie i rzutnie, a inwestycje wesprzeć miałoby Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Na ten cel w budżecie na 2017 rok zabezpieczono kwotę 300 tys. zł, a na rok 2018 – 1 mln 63 tys. zł. Łącznie koszt prac może wynieść ponad 4,5 mln złotych.

- Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło nabór do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, w ramach którego możliwa byłaby przebudowa stadionu sportowego przy Zespole Szkół w Trzcinicy. Maksymalny pułap dofinansowania wynosi do 70% wydatków kwalifikowanych zadania inwestycyjnego, dlatego uważam, że powiat powinien skorzystać z tej szansy i aplikować do ministerstwa po środki potrzebne na rozbudowę tego stadionu. Dodam, że obiekt ten znajduje się na terenie Zespołu Szkół w Trzcinicy, w której to od lat prowadzone są liceum i gimnazjum sportowe o profilu lekkoatletyka, a od września 2017 roku, rozpoczyna się nabór do Szkoły Mistrzostwa Sportowego o profilu lekkoatletyka, co dodatkowo podnosi szanse na uzyskanie maksymalnego dofinansowania – argumentował Starosta Jasielski Adam Pawluś w komentarzu na stronie wirtualnejaslo.pl

Foto: www.google.com

Mapa stadionów

mapa s