A+ A A-

Żary: czas na stadion w stolicy Polskich Łużyc

stadion żaryŻarska Syrena wzbogaci się o stadion lekkoatletyczny z prawdziwego zdarzenia. Zapomniany obiekt przy ul. Leśnej wzbogaci się o certyfikowany, pełnowymiarowy obiekt z czterema torami na bieżni okólnej i sześcioma na prostej. Mają być także skocznie i rzutnie, a okoliczne lasy oraz basen mogą spowodować wzrost znaczenia tego miesca na mapie ośrodków obozowych.

Do tej pory bieżnia żużlowa wychowała wielu medalistów mistrzostw Polski i uczestników mistrzostw Europy. Żarski klub Agros po wielu latach doczekał się możliwości modernizacji stadionu, który pamięta wiele, a teraz za około 3 mln złotych ma zostać wyremontowany. Około 1,5 mln złotych, czyli nawet 50% wartości inwestycji ma pochodzić z dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

W pobliżu żarskiej Syreny znajdują się boiska piłkarskie, hala zapaśnicza, basen, boisko to piłki siatkowej oraz koszykówki, a także Zielony Las, który ma liczne ścieżki biegowe oraz rowerowe. Decyzją Wojewody Zielonogórskiego z 1996 roku większa część Zielonego Lasu stała się obszarem chronionego krajobrazu.