belkatop

A+ A A-
  • Kategoria: Blog
  • Odsłony: 1344

PŻPS: Polscy lekkoatleci na gazie

Ogromny skandal i aferę wywołał donos do mediów i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na temat złamania regulaminu przez naszych czołowych lekkoatletów. Ogromna Liczba piwa jaką posiadali w pokoju (łącznie kilka buteleczek na kilka osób) – spowodowała ich eksmisję z hotelu znajdującego się na terenie Amerykańskiego Centrum Olimpijskiego w Chula Vista.

Wszak w Ameryce regulamin to regulamin i łamać go nie można, tym bardziej, gdy pojawiają się Polacy i jest obawa przed zniknięciem prześcieradeł, sprzętu lekkoatletycznego i tartanu z miejscowego stadionu. Media donoszą o aferze na skalę ogólnoświatową, właśnie przez piwo jakie nasi zawodnicy w mieli w pokojach, jednak nie wiadomo którzy dokładnie i w jakich ilościach.

Ja poszedłem krok dalej i z sekretnego źródła wiem (od pań sprzątających w hotelu i mówiących w jednym ze wschodnich dialektów – danych nie zdradzę) – że chodziło o obawę przed stratą wielu cennych przedmiotów jak prześcieradła, ręczniki i tartan z miejscowego stadionu.

Moje źródło donosi, że nasi sportowcy planowali wywieźć z hotelu kilkanaście prześcieradeł, w które zawinięte miały być poprzeczki do skoku wzwyż oraz stojaki. W materacach do skoków nasi zawodnicy planowali wywieść także dziesiątki kul do pchnięcia kulą, a na puste butelki chcieli zwijać tartan z ośrodka w Chula Vista. Ręczniki miały służyć jako nośnik piasku z miejscowej plaży, który miał ostatecznie wylądować w Spale w jednej ze skoczni do skoku w dal.

Ich plany zostały jednak pokrzyżowane przez jedną z osób przebywających w kraju, która być może zmontowała kamerkę szpiegującą lub też dostała zdjęcie na popularnej aplikacji Snapchat. Nie wiemy co kierowało osobą, która dopuściła się donosu, ale zapewne obawa przed nowym sprzętem lekkoatletycznym w kraju, który mógłby jeszcze bardziej poprawić znakomite wyniki naszych sportowców.

Niestety nie jest wytłumaczeniem wysoka temperatura, okres przed sezonowy jak i inne czynniki mające na celu poprawę samopoczucia i relaksu naszych zawodników. W mediach pojawia się także informacja o powołaniu specjalnej spec komisji, która zajmie się wyjaśnianiem tego skandalu.

----

Dawno temu prowadziłem serię wpisów pół żartem pół serio, teraz nadarzyła się idealna ku temu okazja. Całość na charakter żartobliwy i nie ma na celu ukazaniu w złym świetle jakiejkolwiek postaci "afery"